Časté dotazy

Hra

O co se přesně jedná?

Jde o pochodovou hru týmů (osmý ročník, který navazuje na několikaletou tradici říjnových akčních her). Každý tým dostane seznam stanovišť a několik jednoduchých šifer (objasňující skrytá stanoviště) na trase, ze kterých si vybere dle svého uvážení (systém scorelauf). Každé stanoviště má přidělený počet bodů. Vítězem se stane tým s největším počtem bodů. Pochod začíná v pátek asi v 20 h, spát se bude v sobotu večer, v neděli odpoledne pochod končí do 18 h. V neděli po večeři bude zajištěn nocleh,  prostor pro regeneraci, odpočinek a hovory s přáteli. V pondělí (státní svátek) v 10:00 proběhne vyhlášení výsledků.

Kolik ujdeme?

Každý tým volí kudy půjde, aby stihl cíl daného dne. Odhadujeme ujití vzdálenosti 60 – 120 km za oba dny.

Odkud a kam se jde?

Severní Čechy – přesné místo se dozví přihlášení účastníci. Není možné na start hry dojet vlastním autem (cíl je totiž od startu podstatně vzdálen). Start hry bude na zastávce vlaku. Cíl hry bude také u zastávky veřejné dopravy s dostupností do Prahy v pondělí 28. 10.

Jak se spí?

V pátek v noci se nespí. V sobotu bude zajištěn nocleh v budově. Není ale zakázáno ustlat si kdekoliv po cestě.

V neděli bude zajištěn nocleh na zemi, částečně i v budově na postelích (za příplatek 100 Kč za osobu). Obě varianty spaní jsou kapacitně omezeny.

Co s sebou?

Nutná baterka, náhradní baterie mohou být výhodou, spacák (lehčí), karimatka, pláštěnka, dobře prošlápnuté boty, kartička pojištěnce, občanský průkaz, reflexní vestu nebo reflexní pruhy na oděvu a reflexní pásky. Individuálně je třeba mít ještě nabitý mobilní telefon, peníze na cestu a občerstvení (vč. nedělní večeře), případně jídlo na první dva dny (zajištěna je sobotní večeře a svačinky na několika stanovištích). Je zakázané používat jakékoliv elektronické přístroje (např. mobil, GPS) pro navádění v terénu.

Do týmu berte ještě: papír, tužku, buzolu (lze ji za vratnou zálohu zapůjčit na startu hry), malou lékárničku.

Letos nebude potřebovat kupovat jakoukoliv mapu – vše dostanete na startu.

Jak se vrátíme?

V cíli hry budete v neděli odpoledne, bude zajištěna večeře (nápoje ve vlastní režii). Nedaleko bude zajištěno ubytování (viz výše Jak se spí?), veřejná doprava v neděli večer místo neobsluhuje. Vyhlášení výsledků zde proběhne v pondělí (státní svátek) v 10:00 (první tři týmy dostanou hodnotné věcné ceny).

Mám se bát šifer?

Ne, šifry jsou relativně jednoduché. Nejde o šifrovací hru! Hra se dá úspěšně absolvovat i bez velkého luštění. K snazšímu dešifrování si ale s sebou vezměte vytištěnou šifrovací tabulku.

Přihlášení

Jak se mohu přihlásit?

Kapacita byla momentálně naplněna, lze se přihlásit jako náhradník.

Přes online přihlašovací formulář zde na stránkách – přihlašování spustíme ve čtvrtek 20. 6. 2019 v 8:10Přihlásit lze pouze celý tým! Tým se přihlašuje najednou, je nutné uvést alespoň tři jména včetně kontaktních údajů. Není problém do 1. 10. čtvrtého člena dohlásit či změnit složení týmu. Veškeré změny a úpravy v přihláškách (i po termínu 1. 10.) můžete udělat sami přes odkaz v potvrzení přihlášky, nebo pište na e-mail honza@statek.org.

Jisté místo ve hře má 18 prvních týmů, od kterých obdržíme platbu (rozhoduje datum připsání na účet či obdržení hotovosti; při stejném datu má přednost dříve přihlášený tým). Seznam týmů je veřejný. V Diskuzi je otevřena „burza“ jednotlivců a neúplných týmů.

Mládež mladší 18 let musí ještě ideálně do 1. 10. zaslat nebo odevzdat vytištěnou přihlášku podepsanou zákonnými zástupci.

Můžu se přihlásit, i když jsem nikdy na žádné vaší akci nebyl?

Samozřejmě! VRAH je hra otevřená všem.

Kolik let mi musí být?

Dolní hranice je 14 let. Horní hranice není určená. Pro případ přecenění svých fyzických či psychických možností, je možné ze hry kdykoliv odstoupit. Osoby mladší 18 let musí mít v týmu minimálně jednoho plnoletého.

Kolik lidí má být v týmu?

Tři nebo čtyři. Vem svoje kamarády či příbuzné, vymyslete si jméno a při přihlášení ho vyplň do kolonky „název týmu“. Pokud jste zatím dva, nevadí, v Diskuzi si najdete nějakého jednotlivého zájemce o hru či vám podobné dva 🙂

Co když nejsem členem žádného týmu?

Nevadí, napiš zatím do Diskuze, že máš zájem o hru (krátký popis tvojí osoby a věk pomůže). Neúplné týmy se o tebe jistě poperou.

Platba

Kolik to stojí a co je v ceně?

Cena za celý tým je 3600 Kč. Obsahuje stravu v sobotu večer, přespání v sobotu v budově, drobné občerstvení po cestě (stanoviště s čajem, vodou a svačinou; pondělní snídaně), večeři v restauraci v neděli (bez nápojů), přespání v neděli*, potřebné mapy do týmu a upomínkový předmět.

V ceně není doprava, ostatní strava (včetně nedělní večeře v restauraci), pojištění.

*Nocleh na pondělí bude pro část účastníků zajištěn v budově na zemi a pro část na postelích za příplatek 100 Kč na osobu. Obě varianty jsou kapacitně omezené. Doplatek za postele budeme vybírat do konce září na základě přihlášek a kapacity.

Jak a kdy zaplatit?

Přihlášení je platné až po zaplacení! Platit můžete hotově nebo na účet, nejlépe do pěti dní od přihlášení. Bližší informace k platbě budou zaslány v potvrzovacím emailu po přihlášení. Pokud by počet přihlášených překročil kapacitu, budou vedeni účastníci s pozdní platbou jako náhradníci.

Storno podmínky.

Pokud budeš muset ze závažných důvodů odhlásit celý tým a již budeš mít zaplaceno, bude ti do 30. 9. včetně vrácena celá částka. Při odhlášení od 1. 10. do 17. 10. včetně bude částka snížena o storno poplatek 1600 Kč za celý tým, pokud za sebe nesplašíš náhradníky, kteří na akci pojedou místo tebe. Odhlášení 18. 10. a později podléhá stornu 100 %.

V případě, že bude náhradníků dost a nakonec na některé nezbude místo ve hře, vracíme těmto samozřejmě celou částku zpět bez účtování storna.

Dobrá rada

Zde si můžete stáhnout šifrovací tabulku – rozhodně ji nevyužijeme celou, ale může vám pomoci 😉

Kontakty

Webové stránky našeho spolku: www.statek.org

Emailová schránka organizátorů: vrah@statek.org

Změny v přihláškách řešte prosím přímo na: honza@statek.org

Více informací v „O nás“ nebo na dolní liště s předešlými ročníky.

Komentáře nejsou povoleny.